'

POGODA

ZAPYTAJ O NOCLEG

Data przyjazdu
Data wyjazdu

LOKALIZACJA

UDOSTęPNIJ

NEWSLETTER

Licznik: 92749

Atrakcje w Szczyrku

Każdy turysta preferujący góry zdaje sobie sprawę z tego, góry beskid żywiecki noclegi czekają go oprócz malowniczych i naprawdę ciekawych szlaków także liczne dodatkowe atrakcje w szczyrku samym mieście, czy też jego okolicach. Jedną z takowych atrakcji jest znajdujący się w Międzybrodziu Żywieckim park linowy Trollandia. Umiejscowiony i  rozpościerający się w koronach drzew, złożony z siatek, podestów, zeskoków i tym podobnych zapewnia niesamowitą rozrywkę i ogromną dawkę adrenaliny. Ciężko znaleźć podobne atrakcje w& mieście szczyrk i w okolicach  , które mogłyby się równać z frajdą, jaką daje zabawa w parku linowym właśnie.
Swoich sił spróbować może każdy, wystarczy jedynie że ma ukończone siedem lat i przyswoił wiedzę na temat obsługiwania się klamrami zabezpieczającymi, linami, które mają uchronić przed upadkiem i proporczykami. Po teście umiejętności na małej wysokości można przenieść się na podesty znajdujące się nawet do jedenastu metrów nad ziemią. Park linowy otwarty jest praktycznie przez cały rok – wystarczy, że pogoda w Szczyrku dopisze, chętnych bowiem nigdy nie brakuje.
Nad osobami bawiącymi się w parku linowym czuwają oczywiście profesjonalni instruktorzy, którzy udzielają porad jak pokonać daną przeszkodę, czy też w razie czego mają udzielać pomocy w przypadku niespodziewanego wypadku. Na szczęście zabezpieczenia są tak dobre, że od początku istnienia Trollandii jeszcze nikt nigdy nie ucierpiał – najwyżej skończyć można z kilkoma siniakami.
Zimą wielką atrakcją są wyciągi w szczyrku które przyciagają narciarzy z całej Polski.